Trzy powody, dla których warto kupić krem z kwasem glikolowym

  • novo

1. Gdy Twoja skóra staje się szara i ziemista…

Jeżeli regularnie nie usuwasz nadmiaru martwych komórek naskórka grubość warstwy rogowej skóry powiększa się. W efekcie skóra staje się szara i matowa. Włączając krem z kwasem glikolowym jako element codziennej pielęgnacji sprawiasz, że zawarty w kremie kwas rozpuszcza wiązania międzykomórkowe komórek nazywanych korneocytami, dając efekt delikatnego, drobnopłatkowego złuszczenia warstwy rogowej skóry. W efekcie skóra szara i ziemista już po tygodniu stosowania kremu z kwasem glikolowym staje się promienna i wygładzona.

2. Masz wrażenie, że Twój ulubiony krem pielęgnacyjny działa coraz słabiej?
Jeżeli zauważyłaś, że działanie używanych przez Ciebie preparatów pielęgnacyjnych znacząco zmniejsza się. Możesz mieć rację. Najczęściej dzieje się tak, ponieważ zawarte w kremach składniki aktywne (np. substancje nawilżające, przeciwzmarszkowe) napotykają na barierę pogrubionej działaniem słońca warstwy rogowej i nie mogą przeniknąć w głąb skóry. W tej sytuacji najlepiej sięgnąć po krem z kwasem glikolowym, który delikatnie złuszczy zbędny naskórek i ułatwi przenikanie cennych dla naszej skóry substancji.
Należy jednak pamiętać, aby zachować 2 – 3 godzinny odstęp pomiędzy aplikacją produktu zawierającego kwas glikolowy a nałożeniem stosowanego przez ciebie serum lub kremu.

3. Masz 30 lat i od jakiegoś czasu zauważasz wzrost ilości niedoskonałości w okolicach brody i żuchwy, czasem na policzkach?
Przyczyną Twojego problemu może być zaburzenie pH powierzchni skóry. Często związane ze stresem, niewłaściwym odżywianiem i wyczerpującym trybem życia.
W wyższym niż fizjologiczne pH dużo łatwiej dochodzi do namnażania drobnoustrojów odpowiedzialnych za wzrost ilości zmian zapalnych w naszej skórze. Elementem kluczowym terapii jest szczegółowa diagnostyka endokrynologiczna, jednak bardzo często i szybko w takiej sytuacji pomaga zastosowanie kremu z kwasem glikolowym koniecznie z niskim pH w granicach 3,0 – 3,5. W takich warunkach dochodzi do hamowania namnażania się bakterii i zmniejszenia ilości wyprysków. Doraźna terapia kwasem glikolowym jest również bardzo pomocna w walce z wypryskami pojawiającymi się na twarzy kilka dni przed miesiączką.

Na koniec trochę historii…
Kwas glikolowy wg Internationa Nomenclature of Cosmetic Ingredients ( INCI) - glycolic acid. Zaliczany do grupy alfa-hydroksykwasów, w porównaniu z innymi stosowanymi w kosmetologii kwasami posiada bardzo małą cząsteczkę, dzięki czemu łatwo penetruje warstwę rogową naskórka. Jego naturalnym źródłem jest trzcina cukrowa poddawana procesowi fermentacji.


Kosmetyki dottore , w których znajdziecie kwas glikolowy, to:

 

O produktach Novo i Novo forte napisano w:

 

Małgorzata Zientek

  • Nie zatrzymuj czasu. Niech biegnie przed Tobą!