Masaz

Masaż – 4 korzyści

W codziennej gonitwie za obowiązkami często zapominamy o samych sobie. Brakuje nam czasu na odpoczynek, a nawet na posiłek. Warto jednak zwolnić i pozwolić sobie na przyjemność, która może okazać się bardzo pożyteczna.

Jak zrobić coś tylko dla siebie? Z całego wachlarza możliwości coraz częściej wybieramy wizytę w salonie kosmetycznym, gabinecie fizjoterapii lub w spa. Czasami odpowiadamy w ten sposób na konkretne potrzeby organizmu, innym razem zależy nam jedynie na relaksie. Jakkolwiek by nie było, masaż to prawdziwy prezent dla ciała i ducha.

Czym jest masaż

Masaż polega na wykonywaniu przed masażystę określonych ruchów na różnych obszarach ciała osoby masowanej. Są to między innymi ruchy ugniatające, rozcierające, głaskające i oklepujące. Ich sekwencje bywają bardzo skomplikowane. Poprawne wykonanie masażu wymaga więc zarówno solidnej wiedzy teoretycznej, jak i długiej praktyki. Potrzebna jest tu przede wszystkim znajomość anatomii – budowy tkanek, pracy mięśni – oraz przebiegu procesów w ciele. To zresztą niejedyny warunek dobrego masażu. Każdy masaż powinien być wykonywany w odpowiednim tempie i rytmie, z użyciem właściwej siły. Niektóre rodzaje masażu mają określone przeciwwskazania, o których należy pamiętać przy wybieraniu zabiegu dla siebie. 

Rodzaje masażu

Istnieje wiele rodzajów masażu, a każdy z nich spełnia określone funkcje. Oferty salonów kosmetycznych, gabinetów terapeutycznych i spa są bardzo zróżnicowane. Można w nich znaleźć masaże klasyczne, relaksacyjne, sportowe, orientalne. Istnieją masaże tkanek głębokich i takie, które poprawiają kondycję skóry. Specjalną ofertę tworzy się dla kobiet w ciąży, par, sportowców i osób doświadczających różnych dolegliwości.

Niektóre techniki bazują wyłącznie na pracy dłoni masażysty. Inne zakładają wykorzystanie różnych pomocy. Osobną kategorię stanowią używane przy tej okazji kosmetyki. Niekiedy masaż stanowi jedynie element procedury zabiegu kosmetycznego. 

W zależności od typu masażu wiedza masażysty powinna być sprofesjonalizowana w określonej dziedzinie. Na innych aspektach masażu będzie się skupiał kosmetolog, a na innych fizjoterapeuta czy masażysta orientalny. To bardzo ważne, by zapisać się na właściwy masaż do profesjonalisty w swoim zawodzie. Profesjonalista nie dość, że wykona masaż poprawnie, to jeszcze doradzi na etapie wyboru właściwego zabiegu. Warto sprawdzać opinie na temat miejsc oferujących masaże czy zabiegi kosmetyczne. Dobrym znakiem jest stosowanie w danym miejscu kosmetyków wysokiej jakości. Świadczy to o przykładaniu wagi do bezpieczeństwa i skuteczności wybieranych rozwiązań.

Chcesz się zapisać na masaż kosmetyczny lub inny zabieg z użyciem profesjonalnych produktów? Zobacz, które miejsca polecamy.

Pamiętaj jednak, że najprostszy masaż to świetny sposób na wzbogacenie swojej pielęgnacji domowej. W tym znaczeniu mówimy po prostu o nakładaniu kosmetyków na skórę powolnymi, okrężnymi ruchami. Zobacz, jak dobrze Twoja skóra zareaguje na taką metodę dopieszczenia.

A teraz przejdźmy do omówienia korzyści, jakie niesie właściwie wykonany masaż.

Zalety masażu

1. Relaks i poczucie szczęścia

Udowodniono naukowo, że w odpowiednich okolicznościach cudzy dotyk pobudza organizm do produkcji endorfin, czyli hormonów szczęścia. Właściwy dotyk redukuje także napięcie nerwowe. Często czujemy się lepiej, kiedy ktoś zaufany nas przytuli, pogłaszcze lub po prostu dotknie. Jednak zaufanie to nie tylko kwestia emocjonalnej bliskości z drugim człowiekiem. To również poczucie, że dana osoba ma wiedzę i umiejętności w zakresie, na którym nam zależy.

Profesjonalne kosmetyczki i wykwalifikowani masażyści stale szkolą się w technikach pracy z ciałem. Dzięki temu wiedzą, jak za pomocą dotyku i sekwencji ruchów zapewnić klientom głęboki relaks. Co więcej – potrafią sprawić, że cały gabinet działa na klienta kojąco. Delikatne światło świec, lekki aromat olejku, ciało przykryte kocykiem, a zimą dodatkowo podgrzane łóżko… warunki idealne!

Podsumowując – masaż to wielka przyjemność. Może stać się relaksującym rytuałem, do którego chce się często wracać.

2. Zalety zdrowotne

Nie da się ukryć, że relaks i odpoczynek pozytywnie wpływają na naszą kondycję psychiczną. Każdy potrzebuje czasami odskoczni od stresu i pośpiechu życia codziennego. Łagodzenie napięć nerwowych sprzyja lepszej regeneracji organizmu również pod względem fizycznym. Sen staje się ożywczy, przybywa nam energii i sił witalnych. Wszystkie te korzyści możemy czerpać między innymi z masażu lub zabiegu kosmetycznego.

Odpowiedni masaż może stać się precyzyjną metodą leczenia i profilaktyki schorzeń. Dzięki niemu można zmniejszyć bolesność mięśni oraz wyeliminować skurcze. Masażyści i fizjoterapeuci pomagają także zwiększyć zakres ruchu poszczególnych partii ciała. Zabieg z masażem może wpłynąć pozytywnie na ciśnienie krwi, trawienie i inne procesy zachodzące w organizmie.

3. Masaż kosmetyczny i pielęgnacja skóry

Warto wspomnieć o udziale masażu w zabiegach kosmetycznych. Niektóre zabiegi mają na celu wsparcie walki z określonymi schorzeniami skóry. Inne skupiają się na aspektach estetycznych i ogólnej poprawie kondycji skóry. W obu przypadkach kosmetyki rozprowadzane za pomocą masażu lepiej wnikają w skórę. Dzięki temu substancje aktywne działają precyzyjnie i skutecznie. Co więcej, umiejętne ruchy dłoni kosmetyczki poprawiają mikrokrążenie i jędrność skóry. Można zatem powiedzieć, że masaż kosmetyczny wpływa na wzmocnienie efektu całego zabiegu.

Masaż wykonuje się na odpowiednio dobranych kosmetykach. Preparaty wysokiej jakości wzbogacają cały proces o dodatkowe efekty. Przykładem są masła sacha butter. Ich stosowanie powoduje nawilżenie, zmiękczenie, regenerację i odżywienie skóry. Co więcej, składniki aktywne zawarte w produktach z tej linii są wysoce biozgodne ze skórą. Wspierają odbudowę bariery hydrolipidowej, czyli warstwy odpowiedzialnej za ochronę skóry przed czynnikami zewnętrznymi.

4. Poprawa wyglądu

Nic tak nie zdobi człowieka, jak uśmiech i dobre samopoczucie! Brzmi jak truizm, ale taka jest prawda. Stres bardzo odbija się na naszym zdrowiu, a co za tym idzie – także na wyglądzie. Podkrążone oczy, szara cera, a nawet niektóre zmarszczki mimiczne mogą być efektem utrzymującego się stanu napięcia. Masaż twarzy to świetny i nieinwazyjny sposób na relaks i redukcję wizualnych efektów zmęczenia.

Jak już wspomnieliśmy, masaż poprawia ukrwienie skóry. Jaki jest jednak efekt wizualny tego mechanizmu? Dotlenienie skóry poprawia jej koloryt i blask. Jakich jeszcze efektów można się spodziewać? Cera staje się bardziej napięta, twarz wygląda młodziej. Istniejące już zmarszczki ulegają spłyceniu, a nowe zmarszczki powstają wolniej. Przy okazji masaże mogą pozytywnie wpłynąć na wygląd blizn. Tkanka bliznowata redukuje się w czasie masażu, dzięki czemu ślad po ranie staje się mniej widoczny.

Masaż Kobido

Warto przyjrzeć się szczególnemu typowi masażu kosmetycznego, jakim jest Kobido. Ta popularna w ostatnim czasie technika nie jest nowym wynalazkiem – ma źródła w medycynie chińskiej. Została opracowana jako sposób na podtrzymanie młodego wyglądu twarzy. Technika Kobido opiera się na skomplikowanych sekwencjach ruchów wykonywanych w pięciu etapach. Celem zabiegu jest lifting, czyli podniesienie owalu twarzy, redukcja zmarszczek oraz zwiększenie jędrności skóry. Jakie sposoby odmładzania opracowali twórcy Kobido? O tym przeczytasz już wkrótce na naszym blogu.

#dottoreradzi

Wypróbuj masaż twarzy w ramach pielęgnacji domowej! Wspomniane wyżej masła sacha butter nie są wyłącznie produktami gabinetowymi. Występują także w mniejszej pojemności, w 5 wersjach zapachowych. Każde masełko zawiera starannie dobrane składniki aktywne. To między innymi najlepsze znane w kosmetologii oleje, takie jak olej z nasion Sacha Inchi.

Nie Komentarze

Dodaj komentarz

MenuWirtualny KosmetologKonto