Wpływ używek na skórę

DOTTORE uzywki a skora

Używki są elementem życia, po który sięgamy z różnych powodów. Traktujemy je jako sposób na odstresowanie się, czasem jako element życia społecznego, a czasem z przyzwyczajenia.

Niestety używki nie bez powodu cieszą się złą sławą i z założenia są po prostu niezdrowe.

Papierosy

Papierosy to jedna z używek, po które sięga się najczęściej, ponieważ jest na nią największe społeczne przyzwolenie. W większość miejsc pracy „przerwa na papierosa” jest czymś na porządku dziennym. Ciężko wyobrazić sobie, że kolega/koleżanka z biurka obok wstaje i idzie na „przerwę na piwo” w środku dnia pracy.

Jednak taka przerwa ma niekorzystny wpływ na cały nasz organizm. Dzisiaj skupimy się na skórze – problem, z którym możemy pomóc.

Wpływ palenia tytoniu na skórę

Wśród najważniejszych skutków wymienić trzeba trwałą degradację włókien kolagenowych. Kolagen jest odpowiedzialny na jędrność i sprężystość naszej skóry. Jego utrata skutkuje wiotkością i pojawieniem się zmarszczek.

Dym tytoniowy zawiera dużą ilość wolnych rodników, co daje efekt stresu oksydacyjnego na naszej skórze. To właśnie oksydacja jest przyczyną przebarwień i szarzenia skóry – nazywa się to potocznie efektem „skóry palacza”.

Pogorszenie się zdolności do regeneracji skóry również sprzyja pogorszeniu jej stanu. Nie dość, że atakujemy włókna kolagenowe i sami dostarczamy wolnych rodników, to jeszcze pozbawiamy skórę zdolność gojenia.

Dodatkowym

Alkohol

Dla osób posiadających cerę naczynkową, wpływ alkoholu na skórę jest widoczny niemal natychmiast – rumień może się pojawić nawet po jednej lampce wina.

Jednak nawet nie mając cery naczynkowej, tylko normalną, warto ograniczać alkohol. Nadmiar alkoholu ma wpływ na pojawienie się cieni pod oczami.

Gdy mówimy o dużej przesadzie, istnieje ryzyko odwodnienia skóry. Alkohol wysusza – tego nie trzeba omawiać. W dalszej perspektywie widać to również na skórze.

Mówiąc potocznie, alkohol „wypłukuje” z organizmu składniki odżywcze. Pozostając w temacie skóry, wskażemy witaminy A i E – kluczowe dla właściwego funkcjonowania i zdrowego wyglądu skóry.

Internet

Wymienienie Internetu na liście używek może być zaskakujące, ale mamy ku temu powody! Od Internetu można się uzależnić równie silnie jak od każdej innej używki. Nie da się korzystać z Internetu bez urządzenia z ekranem, a każdy z nich emituje szkodliwe światło niebieskie.

Światło niebieskie wnika w skórę głębiej niż promieniowanie słoneczne. Jest dużym źródłem wolnych rodników, które niszczą tkanki skóry, co po jakimś czasie robi się widoczne „gołym okiem”.

Większość z nas spędza przed komputerem przynajmniej kilka godzin dziennie, a następnie „relaksuje się” przed ekranem smartfona lub telewizora. Zapewniamy w ten sposób swojej skórze niemal nieustający dopływ wolnych rodników.

Nie ma jeszcze badań, które pokazują jaki wpływ na organizm ma ekspozycja na promieniowanie niebieskie od najmłodszych lat, ponieważ dzieci wychowujące się w ten sposób jeszcze są osobami młodymi – efekty mogą jeszcze być niewidoczne.

Rozwiązanie problemu z promieniowaniem jest bardzo proste – krem z właściwym filtrem! Nasza skóra nie ma naturalnej obrony przed światłem niebieskim w takiej ilości, więc trzeba jej pomóc. Tak samo jak chronimy się przed słońcem latem, możemy chronić się przed światłem niebieskim!

#dottoreradzi

C-flush cream RICH – krem na dzień dla skóry szarej, zmęczonej, z pierwszymi oznakami starzenia się. Działa jak niewidzialna maska chroniąca skórę przed wolnymi rodnikami, a przy tym odżywia skórę i wyrównuje jej koloryt.

NMF xpress cream – silnie nawilżający krem do bardzo wysuszonej skóry. Dzięki liposomalnej wodzie lodowcowej, stanowiącej główny składnik aktywny, krem nawilża w głębszych warstwach naskórka. Efekt nawilżenia utrzymuje się dłużej. Krem nie jest tłusty – można na niego nałożyć makijaż.

Retino – krem z witaminą A, której dobroczynne działanie na skórę jest widoczne niemal z dnia na dzień. Działa regenerująco, odmładza i wspiera kuracje trądziku.

City SUN SPF50+ – krem z najwyższą możliwą ochroną przeciwsłoneczną stworzony dla ludzi żyjących w mieście. Wartością dodaną jest ochrona, którą zapewnia również przed wspomnianym wyżej światłem niebieskim.

Udostępnij

Dodaj komentarz