Must Have na lato

DOTTORE Must Have na lato

Lato kojarzy się wielu osobom z sezonem urlopowym. Często wyjazdy mamy zaplanowane już od początku roku i nie możemy się doczekać. Jednak niezależnie od tego, czy jesteście fanami plażowania nad morzem czy górskich wycieczek, powinniście o siebie dbać. Podczas urlopu regenerujemy się i odpoczywamy. A co z naszą skórą?

Skóra w czasie lata rzadko ma okazję odpocząć. Jakie wyzwania ma przed sobą?

Słońce

Promieniowanie słoneczne jest największym zagrożeniem dla naszej skóry w czasie lata. Bez skutecznej ochrony, UVB może nas boleśnie poparzyć. Szczególnie narażone obszary to policzki, nos, ramiona i dekolt. Tam najprędzej pojawia się rumień, a niedługo później poparzenie.

UV jest również jednym z głównych czynników wpływających na pojawianie się wolnych rodników, które uszkadzają tkanki naszej skóry, w poszukiwaniu neutronów, z którymi mogłyby się połączyć. Aby skutecznie zniwelować szkodliwy wpływ słońca na naszą skórę, niezbędne będą dwa elementy – ochrona przeciwsłoneczna – krem z filtrem i antyoksydacyjna – np. krem z witaminą C.

Zmiany temperatury

Upały negatywnie wpływają na naszą skórę – łatwo ulega odwodnieniu, a pot zalegający na skórze zwiększa ryzyko wystąpienia wyprysków.

Dodatkowym wyzwaniem dla skóry są nagłe zmiany temperatury, na które sami się narażamy. W czasie upalnego lata naturalnym jest szukanie ochłody w postaci klimatyzowanych pomieszczeń. W dzisiejszych czasach niewiele jest sklepów czy biur, które nie byłyby wyposażone w klimatyzację. Nie sposób odmówić sobie tej możliwości, ale pamiętajcie, żeby nie ustawiać temperatury za nisko. Klimatyzacja nie tylko obniża temperaturę w pokoju, ale także wysusza powietrze, co sprawia, że nasza skóra wygląda na zmęczoną.

Zanieczyszczenia

Wysoka temperatura pobudza naszą skórę do produkcji większej ilości potu. Sebum zalegające na skórze połączone z zanieczyszczeniami środowiska (antipollution) i niejednokrotnie również z makijażem to idealna pożywka dla bakterii.

Wielu spośród naszych klientów skarżyło się na pogorszenie stanu cery w czasie lata. To właśnie bakterie stanowią przyczynę. Odpowiedzią jest staranne oczyszczanie – rano i wieczorem. Zdarza się, że konieczne jest to częściej. Sięgajcie wtedy po sprawdzone płyny micelarne i żele do twarzy o delikatnym dla skóry działaniu i najlepiej możliwie jak najbardziej naturalnym składzie.

#dottorepoleca

Przygotowaliśmy dla Was letnie zestawy! Zapakowane w bardzo praktyczne kosmetyczki idealne na wyjazd. Do wyboru dwie opcje:

Zestaw 1 (City SUN + Sensitore Aqua Sensitive 100ml + S.O.S. 15ml)

Pierwsza kosmetyczka zawiera krem z filtrem City SUN SPF50+. Lekka formuła jest doceniania jako baza pod makijaż, a skuteczność została przetestowana i potwierdzona przez wielu naszych klientów.
Dodatkowo podróżna pojemność 100ml Sensitore Aqua Sensitive – płyn micelarny dla cery wrażliwej.
S.O.S. 15ml – to miniaturka produktu stworzonego z myślą o skórze wymagającej natychmiastowej regeneracji. Pierwotnie produkt służył wyłącznie jako krem łagodzący po zabiegach medycyny estetycznej. Aktualnie służy jako ratunek dla skóry poparzonej słońcem lub podrażnionej przez ukąszenia owadów.

Zestaw 2 (C-flush cream RICH 30ml + Sensitore Aqua Sensitive 100ml + S.O.S. 15ml)

Różni się od pierwszego jednym elementem – zamiast kremu z filtrem, proponujemy jeden z naszych bestsellerów w podróżnej pojemności – C-flush cream RICH 30ml. Bogaty, odżywczy krem na dzień łączący w sobie działanie antyoksydacyjne i anti-aging.

Udostępnij

Dodaj komentarz