Kolejność pielęgnacji twarzy - Poradnik

Pielęgnacja twarzy krok po kroku

Warto znaleźć czas, by w prawidłowy sposób zatroszczyć się o skórę twarzy. Codzienne rytuały, w połączeniu z odpowiednio dobranymi kosmeceutykami, mogą zdziałać cuda. Sprawić, że skóra będzie zdrowa i pełna blasku. 

Jak powinna przebiegać prawidłowa pielęgnacja twarzy? Jakie czynności należy wykonać i w jakiej kolejności? 

Pielęgnacja twarzy krok po kroku 

Demakijaż - krok numer jeden 

Zawsze zaczynamy od demakijażu. Najlepiej zaopatrzyć się w mleczko do demakijażu lub w płyn micelarny i w oczywiście w waciki. Delikatnie usuwamy makijaż oczu, ust, całej twarzy. 

Oczyszczanie - usuwanie bakterii i zanieczyszczeń

Następnie przechodzimy do oczyszczania. Tutaj najlepiej sprawdzą się żel myjący lub pianka. Stosujemy zgodnie z zaleceniami producenta. Pamiętajmy, aby dokładnie umyć całą twarz, możemy pomóc sobie specjalną szczoteczką. Osuszamy twarz czystym ręcznikiem. Najlepiej korzystać z ręcznika papierowego lub bawełnianego (przeznaczonego wyłącznie do wycierania twarzy). 

Podczas demakijażu i oczyszczania usuwamy makijaż, zanieczyszczenia, sebum, pot. Dobrze oczyszczona skóra to mniejsze ryzyko zmian trądzikowych i  przesuszenia, a także lepsze wchłanianie zawartych w kosmetykach substancji aktywnych. 

Tonizacja - wyrównanie pH skóry 

Przechodzimy do trzeciego etapu, czyli tonizacji. Tonik stanowi wsparcie procesu oczyszczania, wyrównuje pH skóry (prawidłowe pH mieści się w przedziale 4,5-6), co więcej, zawiera substancje, które pozytywnie wpływają na kondycję naszej skóry, mogą to być np. sok z liści aloesu, witaminy, wyciągi z roślin.  

Krem pod oczy - ochrona delikatnej skóry

Gdy już tonik się wchłonie, możemy przejść do aplikacji kremów. W pierwszej kolejności delikatnie wklepujemy krem pod oczy. Okolice oczu wymagają starannej pielęgnacji, w tych miejscach skóra jest bardzo cienka, widoczne są na niej oznaki zmęczenia, stresu, a także upływającego czasu.  

Krem na dzień i na noc

Następnie przechodzimy do aplikacji kremu do twarzy. Zalecanym rozwiązaniem jest stosowanie dwóch kremów - na dzień i na noc. Kremy na noc są zazwyczaj bardziej skoncentrowane, ich zadaniem jest stymulacja procesów regeneracyjnych. Kremy na dzień mają lżejszą konsystencję. 

Krem z filtrem - ochrona przed UV i blue light 

Przez cały czas na uwadze musimy mieć ochronę naszej cery. Powinniśmy zabezpieczyć ją przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, nadmiernymi promieniami słonecznymi, gwałtownymi zmianami temperatury, zanieczyszczeniami. Właśnie dlatego przez cały rok warto stosować krem z filtrem. Polecamy krem z linii City Sun od dottore. 

Dbaj o swoją skórę każdego dnia i cieszyć się z pięknej, zdrowej cery. Z dottore to proste!

Produkty powiązane

Udostępnij

Dodaj komentarz