Jaki krem na zimę wybrać? 3 ciekawe propozycje

Jaki krem na zimę wybrać

Zimową porą skóra narażona jest na działanie wielu niekorzystnych czynników. O czym pamiętać podczas pielęgnacji, aby cera była w dobrej kondycji, wyglądała zdrowo i pięknie? Odpowiednio dobrany krem na zimę to podstawa. Dlaczego to takie ważne i czym kierować się przy wyborze? Poniżej garść wskazówek. Zachęcamy do lektury!

Krem na zimę ‒ dlaczego warto? 

Gdy niskie temperatury dają się we znaki, nasza skóra narażona jest na działanie wielu niekorzystnych czynników, wymienić tutaj możemy mróz, śnieg, wiatr. Koniecznie też trzeba wspomnieć o szokach termicznych ‒ z ciepłych, ogrzewanych pomieszczeń wychodzimy na zewnątrz, z mrozu wchodzimy do ogrzewanych obiektów ‒ gwałtowne skoki temperatury nie pozostają bez znaczenia dla naszej skóry. 

Wymienione powyżej czynniki sprawiają, że kondycja skóry nie jest najlepsza, wśród najczęstszych niedoskonałości wymienić możemy podrażnienie, zaczerwienienie, przesuszenie, wiele osób skarży się także na uczucie ściągnięcia, szorstkość oraz szary, matowy, pozbawiony blasku odcień. Warto zaoszczędzić sobie tego wszystkiego i zadbać o odpowiednią pielęgnację. 

Jaki krem na zimę wybrać? 

Jaki krem na zimę wybrać? Przede wszystkim taki, który zapewni jak najlepszą ochronę przed mrozem i innymi, niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Krem powinien być dobrany do potrzeb i niedoskonałości skóry, działać kojąco i odżywczo, sprawić, że skóra nie będzie przesuszona czy napięta. Ważne też, by ów kosmetyk miał bogatą, lecz lekką konsystencję. 

Kremy na zimę - nasze propozycje 

  • C-FLUSH CREAM RICH ‒ C-FLUSH CREAM RICH to odżywczo-przeciwzmarszczkowy krem zawierający w składzie witaminę C. Krem przeciwdziała utracie wody z komórek naskórka, łagodzi skutki działania temperatury ‒ przegrzanie i zmarznięcie, chroni też przed nadmiernym działaniem promieniowania UV. 
  • NMF XPRESS CREAM ‒ krem w szczególności zalecany do skóry suchej, przesuszonej i odwodnionej. NMF XPRESS CREAM odbudowuje warstwę hydrolipidową skóry, dogłębnie nawilża, zapewnia ochronę przed mrozem, wiatrem, promieniami słonecznymi. 
  • RETINO FORTE ‒ intensywnie odbudowująca kuracja na noc, dzięki której skóra będzie rozjaśniona, nawilżona, a zmarszczki i bruzdy wygładzone. 

Podsumowanie 

Prawidłowa pielęgnacja skóry zimową porą to kwestia, o której każdy z nas powinien pamiętać. Zimą nasza skóra narażona jest nie tylko na działanie niskich temperatur, ale także szoki termiczne, wiatr i inne niekorzystne czynniki. Odpowiednio dobrany krem zawierający wyselekcjonowane składniki jest tutaj niezbędny. 

Udostępnij

Dodaj komentarz