Jak zlikwidować cienie pod oczami? Poradnik

Jak zlikwidować cienie pod oczami? Poradnik

Jak zlikwidować cienie pod oczami? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Nic w tym dziwnego. Sińce nie są zbyt estetyczne, sprawiają, że wyglądamy na zmęczonych i starszych. Wszystko to wpływa na nasze samopoczucie. Jak więc zlikwidować cienie pod oczami? Jakie są przyczyny ich powstawania? Poniżej garść informacji. 

Cienie pod oczami ‒ rodzaje

Skóra pod oczami jest bardzo delikatna, ma słabą warstwę hydrolipidową i niewielką ilość gruczołów łojowych. W tych okolicach pojawiają się cienie, na których dziś się skupimy, a także zmarszczki i opuchlizna.

Wyróżniamy trzy rodzaje cieni pod oczami, są to cienie naczyniowe, barwnikowe i zanikowe.

O sińcach naczyniowych mówimy, gdy znajdujące się pod skórą naczynia krwionośne prześwitują przez cienką skórę. Innym rodzajem cieni pod oczami są tak zwane sińce barwnikowe. Są one skutkiem nagromadzenia melaniny pod dolną powieką. Kolejny rodzaj to cienie zanikowe wywołane przez procesy starzenia się organizmu. 

Sińce pod oczami – przyczyny

Jakie są przyczyny powstawania cieni? Tutaj możemy wymienić:

  • Brak snu, nadmierny stres ‒ zmęczenie i stres sprawiają, że skóra jest niedotleniona i słabiej odżywiona, zostaje też zaburzona mikrocyrkulacja. Wszystko to skutkuje pojawieniem się cieni.  
  • Nadmiernie przesuszona skóra ‒ nadmierne przesuszenie sprawia, że skóra traci właściwości ochronne, jest bardziej podatna na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych. Zanieczyszczenia, nadmierne promienie słoneczne itp. sprawiają, że wokół oczu pojawiają się sińce i obrzęk. 
  • Starzenie skóry ‒ w wyniku starzenia się organizmu produkcja kolagenu jest coraz mniejsza, skóra staje się mniej napięta i elastyczna. Pojawiają się zmarszczki, kondycja cery się pogarsza, a cienie stają się bardziej widoczne.

Inne przyczyny cieni pod oczami to używki (papierosy, alkohol), czynniki genetyczne, alergie, zła dieta. Cienie pod oczami mogą też świadczyć o poważniejszych chorobach i problemach zdrowotnych. 

Jak pozbyć się cieni? 

Jakie są sposoby, by pozbyć się cieni pod oczami? Ważne są regularny sen i relaks. Odpoczynek z całą pewnością poskutkuje lepszą kondycją i to nie tylko skóry wokół oczu. 

Aby zlikwidować cienie, warto zrezygnować z używek, na przykład z papierosów i alkoholu oraz postawić na zdrową dietę. Detoks organizmu to krok w stronę lepszego zdrowia i bardziej atrakcyjnego wyglądu. 

Likwidacja cieni wokół oczu ‒ jaki krem wybrać? 

Ważną rolę odgrywają odpowiednie kosmeceutyki. Codzienna pielęgnacja skóry wokół oczu poskutkuje redukcją cieni i obrzęków, rozświetlonym spojrzeniem, a w efekcie, lepszym samopoczuciem. Krem zabezpieczy też skórę przed działaniem negatywnych czynników zewnętrznych, na przykład zanieczyszczeniami czy klimatyzowanym powietrzem.

Dobrym wyborem będą takie kremy, jak: NMF XPRESS EYES, RETINO EYE, CITY EYE CREAM. 

Jak aplikować krem pod oczy? 

Jak aplikować krem pod oczy? Krem zawsze nakładamy na oczyszczoną skórę. Nanosimy niewielką ilość kremu i delikatnie wklepujemy.  Przy dolnej powiece krem aplikujemy od zewnętrznego do wewnętrznego kącika. Przy górnej powiece postępujemy odwrotnie, wklepujemy krem od wewnętrznego kącika do zewnętrznego.

To wszystko. Odpowiednia pielęgnacja sprawi, że skóra wokół oczu będzie w dobrej kondycji, a cienie znikną.

Sposób na likwidację cieni pod oczami? To przede wszystkim regularny sen, zdrowa dieta i dobrze dobrane kosmetyki.  

Udostępnij

Dodaj komentarz