Sen

Jak niedobór snu wpływa na naszą skórę?

Biegniemy przez życie bardzo szybko, bo tego wymagają nasze czasy. Wstajemy wcześnie, wieziemy dzieci do przedszkola czy szkoły, jedziemy do pracy, dajemy z siebie wszystko, potem zakupy, obiad, a w międzyczasie mnóstwo innych spraw, których nie przewidzieliśmy rano. Jak często nadrabiacie czas kosztem zdrowego, ośmiogodzinnego snu? Kawa czy energetyki niestety nie zastąpią pełnowartościowego, mocnego snu.

Niedobór snu odbija się na nas bardzo niekorzystnie. Im dłużej ten aspekt zaniedbujemy, tym efekty są bardziej uciążliwe. Niewyspanie źle wpływa na naszą koncentrację i efektywność w pracy – to jasne. Jednak nie każdy wie, jak negatywnie brak snu wpływa na naszą skórę. Czy jedna nieprzespana noc wpływa na naszą skórą? Tak, niestety tak.

Skóra w nocy

Podobnie jak cały nasz organizm, skóra w nocy się regeneruje. Podczas snu produkuje się melatonina, czyli hormon szczęścia. Jest to czas, kiedy skóra nie musi się bronić przed wolnymi rodnikami ani „znosić” światła słonecznego czy Blue Light.

Najlepszy dla skóry moment nocy jest przed północą. Później, mniej więcej do 2:00, organizm pozbywa się toksyn. Temperatura naszego ciała się podnosi, co korzystnie wpływa na dotlenienie tkanek, stają się bardziej elastyczne. Wspominaliśmy Wam już, że w nocy skóra lepiej przyswaja składniki aktywne zawarte w kremach. Dzieje się tak za sprawą lepszego niż za dnia przepływu krwi.

Ciekawostka

Skóra najlepiej wykorzystuje składniki aktywne między 2 a 3 w nocy.

Skutki nieprzespanej nocy widoczne na skórze

Pierwszym co przychodzi na myśl po nieprzespanej nocy są cienie pod oczami. Są one efektem nieprawidłowego przepływu krwi. Gdy nie śpimy, gromadzi się ona pod oczami. Skóra tam jest bardzo cienka, więc widać to natychmiast.

Cienie pod oczami nie zawsze są winą niewyspania. Niektórzy z nas są obciążeni tą cechą genetycznie. Innym zasinienie pod oczami pojawia się z wiekiem.

Warto mieć świadomość, że zaniedbując aspekt snu, przyczyniamy się do szybszego starzenia się naszej skóry. Kiedy śpimy, wytwarzane są włókna kolagenowe, które wzmacniają naszą skórę i zmniejszają podatność na powstawanie zmarszczek oraz wiotczenie.

Podczas snu, przepływ krwi w naszej skórze jest większy. Zadaniem krwi jest przetransportować tlen do wszystkich komórek naszego organizmu. Gdy się nie wysypiamy, nasza cera może stać się szara, ziemista i blada. Ilość wolnych rodników przerośnie ilość antyoksydantów, wywołując stres oksydacyjny.

Kortyzol i melatonina

Melatonina znana jest jako hormon szczęścia. Wytwarza się, kiedy śpimy. Natomiast gdy się nie wysypiamy albo śpimy słabej jakości snem, zaczyna jej brakować. Jej miejsce zajmuje hormon stresu – kortyzol. Nadmiar kortyzolu w organizmie może doprowadzić do nasilenia się stanów zapalnych, a co za tym idzie pogłębić problem trądziku, egzemy czy łuszczycy. Nadmierna aktywizacja gruczołów łojowych również negatywnie wpływa na stan naszej skóry.

#dottoreradzi

Nie zastąpimy Wam zdrowego, jakościowego snu, ale możemy pomóc uporać się z negatywnymi efektami jego braku.

C-flush cream RICH – to odżywczy krem do stosowania na dzień. Połączenie działania przeciwzmarszczkowego z antyoksydacyjną ochroną skóry. Cera po użyciu jest odżywiona, jędrna i pełna blasku, a koloryt wyrównany.

Rossatore Resurfacing Cream – krem na noc stworzony z myślą o cerze naczynkowej i bardzo wrażliwej. Wzmacnia i uelastycznia naczynia krwionośne, a przy tym działa przeciwstarzeniowo, bez ryzyka podrażnień.

City eye cream – krem pod oczy z ochronnej linii City, a jednocześnie najtreściwszy w naszej ofercie preparat na tę okolicę. Składniki aktywne zawarte w kremie stanowią równie skuteczny, co delikatny sposób na walkę z obrzękami, cieniami i oznakami starzenia się wokół oczu.

Ile czasu śpicie zazwyczaj?

Norma dla dorosłej osoby wynosi między 7 a 9 godzin. Spróbujcie tak poukładać grafik, żeby „wyrobić normę”. Dla własnego zdrowia i samopoczucia.

Nie Komentarze

Dodaj komentarz

MenuWirtualny KosmetologKonto