Jak dbać o skórę? Poradnik

jak dbać o skórę

Teoretycznie każdy wie, w jaki sposób dbać o skórę. W praktyce jednak  wiele osób popełnia błędy, których skutkiem jest kiepska kondycja cery. Dziś przedstawimy kilka wskazówek dotyczących prawidłowej pielęgnacji. Pielęgnacji, która sprawi, że skóra wyglądała będzie młodo, zdrowo i promiennie. Zachęcamy do lektury!

Codzienna pielęgnacja skóry

  1. Oczyszczanie ‒ podstawą codziennej pielęgnacji jest dokładne oczyszczanie. Z twarzy powinniśmy usunąć resztki makijażu, nadmiar sebum, kurz, bakterie. Oczyszczanie twarzy należy wykonywać dwa razy dziennie ‒ rano i wieczorem. Ważne, żeby opisywana czynność przeprowadzona była dokładnie, nie w pośpiechu i byle jak. Źle oczyszczona skóra będzie wolniej się regenerować, a stosowane kremy i preparaty nie przyniosą oczekiwanych efektów. Istotne też, by kosmetyki oczyszczające były dostosowane do potrzeb skóry, do wyboru mamy mleczka, żele, pianki i wiele innych preparatów.
  2. Tonizacja ‒ po zakończonym czyszczaniu należy przeprowadzić tonizację skóry. Dzięki temu odświeżymy cerę, przywrócimy jej optymalne pH, usuniemy resztki zanieczyszczeń.
  3. Krem ‒ dopełnieniem pielęgnacji jest krem. Pamiętajmy, że nasza skóra ma inne potrzeby w dzień, a inne w nocy ‒ właśnie dlatego warto zaopatrzyć się w dwa kremy. Pierwszy, który zapewni ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, do stosowania w dzień. Drugi, który będzie stymulował procesy regeneracyjne, na noc. Bez względu na porę roku dobrze też stosować krem z filtrem UV. Jeśli dużo czasu spędzamy przed ekranem komputera, powinniśmy zaopatrzyć się w krem zapewniający ochronę przed Blue Light.
  4. Pielęgnacja uzupełniająca ‒ wysoce zalecane jest też regularne wykonywanie peelingu. Taki zabieg usunie martwy naskórek i zanieczyszczenia, pobudzi mikrokrążenie. Po peelingu warto natomiast nałożyć maskę. Maska odżywi skórę, nawilży ją, wyrówna koloryt.

Podsumowanie

Staranna, codzienna pielęgnacja, stosowanie kosmetyków dobranych do niedoskonałości cery poskutkuje lepszą kondycją skóry, a co za tym idzie, młodszym i atrakcyjniejszym wyglądem. Właśnie dlatego, każdy z nas powinien pamiętać o codziennym oczyszczaniu, tonizacji, kremowaniu skóry. Raz na jakiś czas warto natomiast wykonać peeling i nałożyć maskę. 

 

Udostępnij

Dodaj komentarz