Fitohormony w linii peptide

Podobnie jak hormony ludzkie są to związki o charakterze sygnałów chemicznych, produkowane przez określone tkanki i transportowane za pomocą soku roślinnego. Hormony roślinne regulują główne procesy wzrostu i rozwoju roślin, stymulują podziały komórek wpływając na różnorodne procesy fizjologiczne w nich zachodzące m. in. kiełkowanie nasion, rozwój pączków, kwitnienie, wzrost owoców itp.

Niektóre z fitohormonów są podobne pod względem budowy i działania do endogennych hormonów ludzkich, między innymi estrogenów. Charakterystyczna struktura chemiczna fitoestrogenów umożliwia ich oddziaływanie z receptorami estrogenowymi w jądrze komórki oraz na jej powierzchni.

Nie mają one jednak wpływu na gospodarkę hormonalna człowieka.

Fitoestrogeny funkcja w skórze

- opóźniają procesy starzenia się skóry,
- stymulują regenerację naskórka,
- stymulują produkcję kwasu hialuronowego,
- skóra staje się lepiej ukrwiona i odżywiona,
- działanie antyoksydacyjne.

Fitohormony w fitolift serum

Izoflawony Sojowe zawierają bioaktywną Genisteinę.
Soja wpływa na produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Wpływa na poprawę gęstości i jędrności skóry. Jest silnym antyoksydantem oraz wyrównuje koloryt skóry.

Ekstrakt z koniczyny czerwonej – zawiera kumestany i izoflawony, kwasy fenolowe, garbniki oraz witaminy C i E. Dedykowany dla skór dojrzałych.

Działa:

- nawilżająco,
- wygładzająco,
- oczyszczająco.
- likwiduje zaczerwienienia,
- likwiduje przebarwienia,
- poprawia koloryt skóry.
- antyoksydacyjnie i przeciwzapalnie.
- odmładza i regeneruje skórę.

Olej z róży piżmowej bogaty we flawonole.
Wykorzystywany do pielęgnacji cery dojrzałej i starzejącej się, a także skóry z bliznami i przebarwieniami. Posiada silne właściwości uelastyczniające, ujędrniające, rewitalizujące i wzmacniające, oraz rozjaśniające skórę. Jest antyoksydantem. Odbudowuje barierę hydrolipidową naskórka. Bogaty w witaminy: C, A, B1, B2, E i K oraz nienasycone kwasy tłuszczowe, karotenoidy.

Olej z nasion słonecznika jest bogaty w lignany

Silnie nawilża skórę, przywraca jej elastyczność. Ma działanie przeciwrodnikowe, przeciwzapalne i normalizujące. Chroni skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Jest niekomedogenny i szybko się wchłania, nie pozostawiając tłustego filmu. Odbudowuje barierę hydrolipidową, zapobiega utracie TEWL.
Zawiera witaminę E, nienasycone kwasy tłuszczowe, minerały: cynk, wapń, żelazo, potas.

#dottore radzi

FITOLIFT SERUM

Liftingujące serum z fitohormonami

Serum to skoncentrowana dawka fitohormonów dla skór dojrzałych. Skóra w okresie okołomenopauzalnym odzyska blask i piękny koloryt. Serum nawilża, stymuluje syntezę kolagenu oraz pozwala odzyskać odpowiednie napięcie i elastyczność skóry.

Produkty powiązane

Udostępnij

Dodaj komentarz