Czym jest Martwy Naskórek? Poradnik Dottore

Czym jest martwy naskórek?

Martwy naskórek - mówi się o nim bardzo dużo, jednak wiele osób nie wie, czym dokładnie jest. Często też nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak warstwa naskórka wpływa na kondycję skóry i dlaczego jej regularne usuwanie jest tak ważne. Dziś nieco przybliżymy temat. Zachęcamy do lektury!

Martwy naskórek - co warto o nim wiedzieć?  

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym jest martwy naskórek. Martwy naskórek to warstwa obumarłych komórek, które znajdują się na powierzchni skóry. Złuszczanie naskórka jest naturalnym procesem zachodzącym w naszym organizmie.

Produkowanie w głębokich warstwach komórki przemieszczają się do warstwy naskórka, po czym obumierają. Martwe komórki mieszają się z potem, sebum, zanieczyszczeniami. Jak nietrudno się domyśleć, wszystko to ma negatywny wpływ na wygląd i kondycję skóry.  

Dokładne oczyszczanie skóry 

W jaki sposób usunąć martwy naskórek? Codzienne oczyszczanie twarzy za pomocą żelu i toniku to podstawa. Nie jest to jednak wystarczające. Warto regularnie, najlepiej 1-2 razy w tygodniu, wykonać peeling. W zależności od potrzeb naszej skóry i indywidualnych preferencji, zdecydować się możemy na peeling mechaniczny lub enzymatyczny.

W linii dottore można znaleźć peeling enzymatyczny z papainą, który sprawdzi się w przypadku skóry tłustej, mieszanej, trądzikowej oraz enzymatyczny peeling wygładzająco-regenerujący dla skóry wrażliwej i naczynkowej.

Aby zapewnić skórze wszystko to, co najlepsze, po peelingu warto nałożyć maskę. Na koniec oczywiście aplikujemy krem. Raz na jakiś czas warto rozważyć zabieg oczyszczający w gabinecie medycyny estetycznej. 

Dlaczego regularne złuszczanie naskórka jest ważne? 

Martwy naskórek negatywnie wpływa na wygląd i kondycję skóry. Zalegające zanieczyszczenia prowadzą do powstania zaskórników, wągrów i innych zmian skórnych. Cera traci blask, staje się szara, pojawiają się nierówności. Wszystko to negatywnie wpływa nie tylko na nasz wygląd, ale też na samopoczucie. 

Regularne, dokładne usuwanie martwego naskórka to czysta, odświeżona skóra, mająca ujednolicony koloryt. Usunięcie zanieczyszczeń zapewni także lepsze wchłanianie kosmetyków, na przykład kremów, co oczywiście zadziała na plus, jeśli chodzi o stan skóry. 

Zadbaj o swoją już dziś i ciesz się piękną zdrową skórą. 

Udostępnij

Dodaj komentarz