Co to kwas migdałowy?

Co to jest peeling z papainą?

Jednym z najpopularniejszych, stosowanych w kosmetyce kwasów jest kwas migdałowy. Wspomniana substancja pozytywnie wpływa na kondycję skóry, działa antybakteryjnie i nawilżająco. Czym jest kwas migdałowy, jakie ma właściwości? Kiedy warto go stosować? Zachęcamy do lektury! 

Kwas migdałowy - co to?

Kwas migdałowy należy do grupy alfa-hydroksykwasów (AHA), czyli kwasów owocowych, a powstaje podczas hydrolizy z wyciągu z gorzkich migdałów (Amygdalus Communis var Amara). Omawiany kwas jest częściowo rozpuszczalny w wodzie, działa silniej niz kwas glikolowy. 

Cząsteczki kwasu migdałowego, ze względu na dość dużą masę, (cząsteczki mają większą masę niz cząsteczki kwasu glikolowego), wnikają w głąb skóry powoli, dzięki czemu ryzyko podrażnień jest zredukowane, w szczególności przy dość niskich stężeniach. 

Właściwości kwasu migdałowego 

Jakie właściwości ma kwas migdałowy? Wymienić tutaj możemy: 

  • zwężanie rozszerzonych porów, odblokowywanie gruczołów łojowych, łagodzenie stanów zapalnych
  • działanie złuszczające i antybakteryjnie
  • wyrównanie kolorytu
  • pobudzenie  fibroblastów do syntezy kolagenu i elastyny 
  • rozjaśnienie, ujędrnienie i wygładzanie skóry
  • regeneracja naskórka 
  • nawilżenie skóry
  • stymulacja  produkcji kwasu hialuronowego 

Kwas migdałowy ‒ kiedy warto? 

Kiedy w szczególności warto zdecydować się na zabiegi z wykorzystaniem kwasu migdałowego lub na zakup kosmetyków zawierających wspomnianą substancję? Kwas migdałowy będzie dobrym rozwiązaniem dla osób zmagających się z trądzikiem, bliznami potrądzikowymi, przebarwieniami posłonecznymi i pozapalnymi, dla  wszystkich, którzy chcą nawilżyć i wygładzić skórę oraz zadbać o jej kondycję. Zabiegi z kwasem migdałowym doskonale przygotowują skórę do innych kuracji.  

Kwas migdałowy sprawdzi się zarówno w przypadku skóry tłustej czy mieszanej, jak również suchej czy wrażliwej. 

Kosmetyki z kwasem migdałowym 

Oprócz zabiegów w salonie warto postawić na codzienną pielęgnację z użyciem kosmetyków, na przykład kremów z kwasem migdałowym. Wszystkim zainteresowanym polecamy:

  • HYDRATORE ‒ intensywnie nawilżający krem z kwasem migdałowych o stężeniu 5%. Krem działa nawilżająco, reguluje  wydzielanie sebum, zmniejsza widoczność porów, sprawia, że skóra jest miękka i gładka. 
  • ROSSATORE RESURFACING CREAM ‒ krem zawierający kwas migdałowy, a także kwas glikolowy, winowy, cytrynowy ROSSATORE RESURFACING CREAM delikatnie złuszcza naskórek, wzmacnia naczynia krwionośne, wygładza zmarszczki. Krem dedykowany jest do skóry delikatnej, alergicznej, ze skłonnościami do rumienia i teleangiektazji. 

Podsumowanie 

Kwas migdałowy należy do grupy alfa-hydroksykwasów (AHA), czyli kwasów owocowych. Ów kwas ma działanie złuszczające, antybakteryjne, nawilżające, jest dobrym rozwiązaniem dla osób mających skórę tłustą, mieszana, wrażliwą. 

Udostępnij

Dodaj komentarz