Co to jest peeling z papainą?

Co to jest peeling z papainą?

Raz na jakiś czas warto wykonać peeling twarzy. Istotne jednak, aby kosmetyk, którego użyjemy, był dobrany do potrzeb skóry i wyróżniał się wyselekcjonowanym składem. Godną uwagi propozycją jest peeling z papainą. 

Czym jest papaina, dlaczego warto zdecydować się na kosmetyk z takim enzymem? Poniżej garść informacji. Zachęcamy do lektury. 

Czym jest papaina? 

Warto zacząć od wyjaśnienia, czym jest papaina. Papaina to związek chemiczny pochodzenia naturalnego, enzym, który występuje w dojrzałych owocach papai. 

Jakie właściwości ma papaina? Rozpuszcza warstwę rogową naskórka, dzięki czemu skóra staje się gładka i przyjemna w dotyku. Papaina działa też oczyszczająco, sprawia, że cera jest odświeżona, a ewentualne zanieczyszczania znikają. Wśród innych zalet papainy wymienić możemy: 

  • rozjaśnianie przebarwień, co jest bardzo istotne na przykład w przypadku blizn potrądzikowych 
  • przyspieszenie procesów gojenia uszkodzeń skóry, na przykład drobnych ran 
  • działanie  przeciwzapalnie

Wszystko to sprawia, że skóra wygląda piękniej i młodziej, a my czujemy się lepiej. 

Peeling - dlaczego warto? 

Dlaczego nasza skóra potrzebuje peelingu? Peeling to gwarancja dokładnego oczyszczenia skóry twarzy oraz pobudzenia mikrokrążenia. Delikatny masaż skóry z zastosowaniem odpowiedniego kosmetyku pozytywnie wpłynie na produkcję kolagenu, wyrówna koloryt skóry, usunie zanieczyszczenia.

Po zabiegach złuszczających skóra będzie gładka, miła w dotyku i bardziej elastyczna. Co więcej, peeling przygotowuje skórę  do innych zabiegów pielęgnacyjnych. 

Peeling z papainą od Dottore 

Peeling z papainą dostępny jest w ofercie dottore. Wspomniany kosmetyk sprawdzi się w przypadku skóry mieszanej, suchej, tłustej, wrażliwej, dojrzałej. Peeling będzie idealny dla osób zmagających się z przebarwieniami i trądzikiem, oczyści skórę, zadziała nawilżająco i seboregulująco. 

Podsumowanie 

Domową pielęgnację z całą pewnością warto uzupełnić o zabiegi peelingujące. Peeling pobudzi mikrokrażenie skóry, sprawi, że cera będzie gładka i miła w dotyku. Dobrze jednak zadbać o to, by peeling, na który zdecydujemy się, był dobrej jakości i zawierał wyselekcjonowane składniki. Doskonałą propozycją będzie właśnie peeling z papainą. 

Udostępnij

Dodaj komentarz