Co to jest Booster? Poradnik Dottore

Czym jest martwy naskórek?

Świadomość na temat pielęgnacji skóry oraz doboru kosmetyków i kosmeceutyków jest coraz większa. Wciąż szukamy rozwiązań, które sprawią, że nasza skóra wyglądać będzie piękniej i młodziej. Ostatnimi czasy dużym zainteresowaniem cieszą się boostery. Czym więc jest booster? Jak działa? Czy warto go stosować? O tym poniżej. Zachęcamy do lektury! 

Booster - przygotowanie skóry, maksymalizacja działania kremu 

Boostery stosunkowo niedawno przybyły do nas z Azji. Pomysł na stworzenie takiego kosmetyku narodził się w Korei. Czym dokładnie jest booster?

To lekki kosmetyk, który nakładany jest na skórę przed aplikacją kremu. Zadaniem boosterów jest przygotowanie skóry do aplikacji kolejnych kosmetyków, wzmocnienie działania składników aktywnych zawartych w kremie.

To nie koniec.  Booster wzmacnia barierę ochronną naskórka, zabezpiecza skórę przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych, na przykład zanieczyszczeń, smogu, promieni UV, wiatru, mrozu. 

Boostery zazwyczaj zawierają dużą ilość składników mineralnych i witamin. Oprócz swojej podstawowej funkcji mają również działanie nawilżające, rozświetlające odżywcze. 

Czy warto stosować booster?

Czy warto stosować booster? Jak wspomnieliśmy powyżej, booster maksymalizuje działanie kremów i innych kosmetyków do pielęgnacji skóry, wzmacnia barierę ochronną. Oczywiście ma to pozytywny wpływ na wygląd i kondycję skóry. Cera zyskuje zdrowszy wygląd, nabiera blasku, poprawia się jej jędrność i nawilżenie.

Jak stosować booster? 

Boostery mają raczej lekką, nieco żelową konsystencję. Rzadko stosowane są jako osobne kosmetyki, zazwyczaj stosowane są w parze z kremem. 

Jak aplikować booster? Booster nakładamy na oczyszczoną skórę, zgodnie z zaleceniami producenta. Delikatnie wmasowujemy. Chwilę czekamy, po czym Nakładamy dostosowany do potrzeb skóry krem. Zazwyczaj zalecana jest aplikacja 2 razy dziennie - rano i wieczorem. 

Kiedy warto zdecydować się na booster? 

Boostery to kosmetyki zalecane dla wszystkich osób, które chcą zapewnić skórze jak najlepszą pielęgnację i ochronę. W szczególności będzie to dobre rozwiązanie dla osób aktywnych, mieszkających w mieście, przebywających w klimatyzowanych pomieszczeniach.  

Booster i serum - czy są tym samym?

Wiele osób zamiennie używa nazw serum i booster. Czy wspomniane kosmetyki są tym samym? Nie. Serum pełni inne funkcje. Jego zadaniem jest redukcja konkretnych niedoskonałości skóry, na przykład oznak starzenia, trądziku, szarego koloru cery. 

Podsumowując

Booster będzie dobrym uzupełnieniem codziennej pielęgnacji skóry. Pamiętajmy, jednak, że sam booster to za mało. Niezbędny jest także dobrany do potrzeb skóry krem - najlepiej krem na dzień, na noc i pod oczy. 

Produkty powiązane

Udostępnij

Dodaj komentarz