Ciąża ‒ jaki krem do twarzy? Poradnik

Ciąża ‒ jaki krem do twarzy wybrać?

Każda z kobiet powinna pamiętać o codziennej pielęgnacji skóry twarzy. Jaki krem powinny wybrać panie w ciąży, które dbają już nie tylko o siebie, ale także o znajdujące się w brzuchu maleństwo. Poniżej kilka wskazówek. Zachęcamy do lektury! 

Ciąża a niedoskonałości skórne 

W czasie ciąży w organizmie kobiety zachodzi wiele zmian, zmienia się także kondycja skóry. Często na twarzy pojawiają się przebarwienia i wypryski, skóra do tej pory przesuszona staje się tłusta, wystąpić też mogą reakcje alergiczne, które przed ciążą nie miały miejsca.

Ponadto, skóra jest bardziej podatna na działanie promieni słonecznych, właśnie dlatego warto zapewnić jej dobrą ochronę. Tutaj wskazane są kremy z filtrem. 

Krem dla przyszłej mamy ‒ jaki skład?

W przypadku kobiet w ciąży niezmiernie ważny jest skład kremu. Przede wszystkim powinien on bazować na wyselekcjonowanych, przyjaznych dla skóry składnikach. Zalecane są kosmetyki o naturalnym składzie. 

Jakich substancji unikać? 

Krem dla przyszłej mamy powinien być pozbawiony parabenów, alkoholu, substancji zapachowych i barwiących, ważne też, by nie zawierał retinolu, retinoidów i innych pochodnych witaminy A ‒ wspomniane substancje mogą doprowadzić do uszkodzenia płodu. Koniecznie też należy unikać kremów z tetracykliną, która jest antybiotykiem mogącym zagrozić zdrowiu dziecka. Niewskazane są także kremy z AHA, czyli z alfa-hydroksykwasami. 

Krem dla kobiety w ciąży ‒ o czym jeszcze pamiętać? 

Krem musi być dobrany do potrzeb i niedoskonałości skóry. Dostępne są wyróżniające się naturalnym składem kremy do skóry suchej, mieszanej, wrażliwej czy trądzikowej. Odpowiednio dobrany kosmetyk pozytywnie wpłynie na kondycję skóry i pomoże zniwelować niedoskonałości. 

Ponadto, taki krem powinien dobrze się wchłaniać i nie pozostawiać tłustego filmu. 

Krem dla kobiety z ciąży propozycje Dottore 

  • NMF xpress cream ‒ nawilżający krem do twarzy, zawierający w składzie  liposomalną wodę lodowcową, masło Shea, polisacharydy. Krem odbuduje warstwę hydrolipidową skóry, poprawi jej elastyczność i wygląd. 
  • C-flush cream RICH ‒ krem zapewnia nawilżenie, łagodzi skutki działania zmian temperatury, sprawia, że skóra wygląda zdrowo i ma wyrównany koloryt. 

Podsumowanie 

Kobiety w ciąży w szczególności powinny przeanalizować skład kremu do twarzy i sprawdzić, czy nie ma w nim substancji, które mogłyby zaszkodzić dziecku, na przykład retinolu, który pojawia się w kremach przeciwzmarszczkowych czy tetracykliny, która spotykana jest w kosmetykach antytrądzikowych. Ponadto, krem powinien być dostosowany do potrzeb skóry, mieć lekką konsystencję i wyróżniać się naturalnym składem. 

Udostępnij

Dodaj komentarz