Oczyszczanie podstawą rytuału pielęgnacyjnego

Zanieczyszczenia powietrza, zalegające na skórze sebum oraz pozostałości makijażu są doskonałą pożywką dla bakterii i źródłem wolnych rodników. Udowodnione zostało, że większość problemów skórnych jest następstwem złego oczyszczania. Skóra jako największy organ naszego ciała ma wpływ na wiele zachodzących w nim procesów. Dlatego tak ważna jest jej odpowiednia pielęgnacja i oczyszczanie.

Komórki skóry regenerują się najefektywniej pomiędzy 23.00 a 4.00 nad ranem. To właśnie wtedy następują najważniejsze procesy w niej zachodzące. Wieczorny demakijaż nie tylko pozwala nam oczyścić ją z zanieczyszczeń nagromadzonych przez cały dzień ale też odpowiednio przygotować do aplikacji drogocennych składników odżywczych.

 

NA CZYM POLEGA PRAWIDŁOWE OCZYSZCZANIE TWARZY ?

Odpowiednio oczyszczona skóra jest w stanie łatwiej przyswajać wilgoć i składniki odżywcze zawarte w kremach. Skóra szybciej się regeneruje, sprawniej przebiega proces keratynizacji naskórka.

Idealny demakijaż powinien składać się z 3 etapów :

Pierwszy to demakijaż okolicy oczu. Należy przeprowadzać go bardzo starannie. Cienka warstwa naskórka (zaledwie 0,5mm) sprawia, że oko jest bardzo podatne na powstawanie zmarszczek. Dlatego należy pamiętać, by wacik zawsze ściągać ruchem do dołu i do środka twarzy, nigdy nie odwrotnie. W ten sposób zapobiegamy rozciąganiu się delikatnej skóry w okolicy oczu.

Drugim krokiem codziennego demakijaż jest oczyszczanie całej twarzy. Najprzyjemniej jest wykonywać go ruchami kolistymi. W ten sposób nie dość, że dokładnie oczyścimy całą twarz, ale zafundujemy sobie odrobine przyjemności w postaci masażu. Optymalny czas wykonania dokładnego demakijażu twarzy to około 5 minut. Najlepiej sprawdzi się żel do mycia twarzy.

Ostatnim krokiem jest wyrównanie pH skóry lub tonizowanie. Przy codziennej pielęgnacji bardzo ważne jest zapewnienie skórze jej naturalnego poziomu pH, który wynosi 5.5. Tak więc odczyn skóry jest delikatnie kwaśny.  Każdorazowa zmiana odczynu skutkuje zmianą w barierze hydolipidowej. W środowisku zbyt kwaśnym skóra produkuje więcej łoju i potu, by odbudowywać naruszoną barierę lipidową. Natomiast, jeżeli pH jest zbyt wysokie, skóra jest podrażniona, przesuszona, jej warstwa ochronna jest cienka, co może powodować rozwój i namnażanie się bakterii m.in. odpowiedzialnych za trądzik.

Pamiętaj o umyciu rąk przed wykonaniem demakijażu. Dzięki temu unikniesz przenoszenia zanieczyszczeń gromadzących się na dłoniach.

 

Pamiętajmy, że niestaranny i niedbały demakijaż przyspiesza starzenie się skóry i jest jedną z przyczyn powstawania niedoskonałości.

 

 

Dwa niezbędne składniki Twojego programu pielęgnacji to:

sensitore aqua sensitive – płyn micelarny do skóry wrażliwej

Oczyszcza skórę twarzy z makijażu i zanieczyszczeń atmosferycznych. Idealny do demakijażu oczu. Skutecznie usuwa nawet wodoodporny. Produkt bezzapachowy.

  

sensitore gel- oczyszczający żel do mycia twarzy

To skoncentrowana dawka życiowej energii pochodząca z owoców acai i żen-szenia. Obecne w nich przeciwutleniacze pochłaniają powstałe na skórze wolne rodniki, odpowiedzialne za uszkadzanie komórek skóry. Stosowanie żelu zwiększa skuteczność kuracji dottore.

 

 DOTTORE RADZI

Aby zmyć wodoodporną maskarę należy położyć nasączony płynem micelarnym sensitore aqua sensitive wacik na ok. 10- 15 sekund. Następnie delikatnie bez tarcia ściągnąć maskarę z rzęs.

       

 

 

Julia Siczyńska 

  • sensitore aqua sensitive
  • sensitore gel
  • Nie zatrzymuj czasu. Niech biegnie przed Tobą!