Ochrona skóry w mieście

Miasto to ludzie. W momencie, kiedy z miasta zostaną usunięte budynki, tereny zielone i komunikacja, zostają ludzie i zanieczyszczenia. I to właśnie one są głównym źródłem stresu i bezwzględnym wrogiem skóry.

Najnowsza linia pielęgnacyjna City dottore cosmeceutici to kompleksowa, oparta na dobroczynnej fermentacji pielęgnacyjna linia kosmetyków chroniąca przed szkodliwymi czynnikami miejskiego środowiska. 

Linia City została stworzona z myślą o osobach aktywnych i zabieganych, które na co dzień pracują w klimatyzowanych pomieszczeniach i muszą walczyć z suchą i pozbawioną blasku skórą. Skóra ludzi narażonych na czynniki środowiskowe tj. smog, spaliny, zanieczyszczenia czy stres charakteryzuje się cienką i ziemistą warstwą naskórka. Skóra nadmiernie wysuszona, ze zwiększonym uczuciem ściągania oraz brak elastyczności i zwiotczenie to główny jej problem. 

Odpowiednia pielęgnacja pomoże odzyskać zdrowy i świeży wygląd. 

Linia City oparta jest na składniku aktywnym pozyskiwanym w procesach dobroczynnej fermentacji. Mieszanina jednorodna, z której powstaje Filtrat Fermentacyjny Galactomyces GFF to połączenie bulionu fermentacyjnego ze specjalnym gatunkiem probiotycznych drożdży - Galactomyces. Po 3 - 4 dniach fermentacji, odpowiednim przygotowaniu, odwirowaniu i filtracji mikrobów powstaje szlachetna substancja aktywna, która zawiera potrzebne skórze aminokwasy, witaminy, minerały, enzymy i antyoksydanty. GFF powstrzymuje procesy melanogenezy (dzięki czemu skóra ma równomierny koloryt, nie powstają przebarwienia) oraz wykazuje silną aktywność antyoksydacyjną.

Aktywność GFF została potwierdzona podczas badań na Uniwersytecie w Tokio. Zostały przeprowadzone dwa niezależne badania porównujące wpływ DEX (glikokortykosteryd) i GFF na różnicowanie się biomarkerów. Badania wykazały, że GFF w większym stopniu wpływa na pobudzenie enzymów znajdujących się w naskórku tj.  transglutaminazę (odpowiedzialną za sieciowanie białek), profilagrynę, filagrynę (enzymy, będące elementem spoiwa międzykomórkowego) oraz peptidylargininę delminose (enzym odpowiedzialny za tworzenie się twardych struktur w skórze
tj. włosy paznokcie). DEX wykazuje natomiast większą aktywność jedynie wobec enzymu Kaspaza-14. GFF poprzez pobudzenie enzymów wpływa na nawilżenie skóry dzięki hamowaniu TEWL (transepidermalnej utraty wody z naskórka), ochronę przed uszkodzeniem naskórka w wyniku przesuszenia i innych czynników związanych ze stresem środowiskowym.

Na linię City składają się 4 produkty. Wśród nich nawilżający i rozświetlający City day cream - krem na dzień. Główne składniki aktywne kremu na dzień to 10% GFF oraz 26% kompleks nawilżający City, na który składają się m.in. maltooligosacharydy, mocznik, pullulan. Drugim produktem z linii jest odżywczy i dodający blasku City night cream - krem na noc. Skoncentrowane kompleksy prorewitalizujący oraz proteolityczny będą rozluźniały wiązania międzykomórkowe w warstwie rogowej naskórka. Jest też pobudzający mikrocyrkulację limfatyczną i usuwające widoczne oznaki zmęczenia tj. worki i cienie pod oczami City eye cream - krem pod oczy, a także City essence - esencja, która zawiera wysoce skoncentrowany, 96% Filtrat Fermentacyjny Galactomyces. Jest to jedyna, tak skoncentrowana esencja wyrównująca koloryt oraz działająca przeciw szkodliwym czynnikom środowiskowym.

Uwagę produktów zwraca nie tylko bogaty i wyjątkowy skład wszystkich kremów ale również innowacyjne i ciekawe opakowania. Zostały one przygotowane zarówno z myślą o kobietach, jak i o mężczyznach. Opakowania są na tyle eleganckie, że każda kobieta będzie chciała mieć je w swojej kosmetyczce oraz na tyle neutralne i nowoczesne, że spodobają się również mężczyznom.

Inspiracją przy tworzeniu linii City byli starsi pracownicy browaru sake. Ludzie mający bezpośredni kontakt z procesem fermentacji poprzez pracę przy rozlewaniu oraz przygotowywaniu sake mają bardzo miękką i gładką skórę. Zawdzięczają to pracy przy cieczy powstałej podczas fermentacji bulionu. To właśnie ciecz jest tajemnicą ich młodego i zdrowego wyglądu. Filtraty fermentacyjne bogate są w aminokwasy, witaminy, lipidy i białka. To właśnie one odpowiedzialne są za zachowanie młodego wyglądu.

  • Nie zatrzymuj czasu. Niech biegnie przed Tobą!