Kuracja intensywnie rewitalizująca dla skóry szarej i ziemistej

Skupiając się na nowoczesnym kosmetyku, należy przyjrzeć się jego 3 najważniejszym cechom. Pierwszą z nich są nowoczesne składniki aktywne, specjalnie dostosowywane cząsteczki, które wykazują jak największą aktywność już przy minimalnym stężeniu, nowoczesne nośniki takie jak liposomy, etosomy czy np. drony. Trzecią cechą są naturalne składniki aktywne. Kosmetyki naturalne i organiczne to bardzo silny trend oraz wyznacznik nowoczesnego, świadomego podejścia do pielęgnacji.

Duże zainteresowanie naturalnymi składnikami jest odzwierciedleniem rosnącej świadomości w zakresie składu kosmetyków, metod produkcyjnych, wytwarzania kosmetyków naturalnych i procesów certyfikacji. Producenci, portale branżowe, wiele pism kobiecych udostępnia wiedzę, która kiedyś dostępna była tylko dla profesjonalistów. Dlatego też świadomość konsumentów jest coraz większa. Oprócz świadomości ważnym aspektem jest moda. Moda na życie eko, kosmetyki eko, żywność eko. Badania produktów ekologicznych na przestrzeni ostatnich kilku lat udowadniają, że rynek kosmetyków ekologicznych to najbardziej dynamicznie rozwijający się sektor. Wartość rynku szacowana jest na ok. 10 - 11 mld USD.

Kosmetyki inspirowane naturą dominują i będą dominować przez najbliższe kilka lat.

Według najnowszych danych aż 50% kobiet w UK stosowało kosmetyki ekologiczne w przeciągu ostatniego roku, 50% mężczyzn w USA używa produktów na surowcach roślinnych, a w Chinach aż 45% osób częściej stosuje kosmetyki naturalne.

Premierowy zabieg retino booster inspirowany jest surowcami pochodzenia naturalnego, tak by wpasować się w aktualnie obowiązujące trendy.

Retinoidy zmniejszają przyleganie i ułatwiają złuszczanie naskórka, uelastyczniają skórę, likwidują drobne zmarszczki, zmniejszają przebarwienia. Mimo, że stosowanie retinoidów jest zalecane w wielu problemach skórnych, należy pamiętać, że są pewne ograniczenia w ich stosowaniu. Retinol i jego pochodne posiadają niewielką stabilność, często powodują podrażnienie, uczucie pieczenia i napięcia skóry, nie wolno ich stosować w słoneczne dni ponieważ mogą powodować przebarwienia. Retino booster jest odpowiedzią na te wszystkie ograniczenia. Zastosowana w nim cząsteczka ekoRetinolu nie powoduje efektów ubocznych charakterystycznych dla retinoidów.

Zabieg jest dwufazową kuracją, dzielącą się na krok pierwszy czyli masaż, w trakcie którego kwas xymeninowy, zwiększa mikrokrążenie, poprawia odżywienie komórek oraz krok drugi, podczas którego aplikowana jest maska retinoidowa normalizująca proces keratynizacji oraz pobudzająca proces regeneracji w głębokich warstwach skóry.

Pierwszy element zabiegu czyli masaż oparty jest na kwasie xymenionowym. Znany jest on już z farmakopei afrykańskiej i wywodzi się z kultury ludu Macua. Macua jest 4 milionową grupą etniczną, której kultura opiera się na kobiecie. To kobieta jest centrum wszystkiego, wszystko jest tworzone przez kobiety i wszystko do nich wraca.Podczas odprężającego masażu, kwas xymeninowy zawarty w maśle penetruje w głąb skóry wpływając na nią swoimi dobroczynnymi właściwościami. Jest pozyskiwany z rośliny Olax Dissitiflora. Doceniany za właściwości odmładzające, odżywcze i pobudzające mikrokrążenie. Pobudzenie mikrocyrkulacji naczyń krwionośnych wpływa na lepszą, szybszą i bardziej efektywną biosyntezę składników aktywnych zawartych w masce. A także na dotlenienie i odżywienie komórek.

Do głównych właściwości kwasu xymeninowego należy hamowanie procesów zapalnych oraz poprawa mikrokrążenia skóry. Badania kliniczne z użyciem USG Dopplera potwierdziły wzrost mikrokrążenia skóry aż do 40%. Mówi się, że kwas można porównać z kosmetyczną karboksyterapią.

 

Drugim etapem zabiegu jest aplikacja maski retinoidowej, w skład której wchodzi retinol oraz cząsteczka ekoRetinolu. EkoRetinol (DHMC) to retinoid botaniczny, naturalnie występujący w roślinach bogatych we flawonoidy takich jak rabarbar, stewia oraz dzięgiel chiński. Flawonoidy wykazują silne właściwości przeciwutleniające, przeciwalergiczne, wykazują zdolność wychwytywania wolnych rodników. Dlatego są tak bardzo potrzebne naszej skórze w walce ze stresem oksydacyjnym. EkoRetinol utrzymuje skórę napiętą i jędrną, zachowuje odpowiednie nawilżenie oraz wykazuje silne właściwości łagodzące, jest skuteczny w terapiach anti- aging.

Jednym z ważniejszych cech ekoRetinolu jest fakt, że wykazuje on stabilność w wysokiej temperaturze oraz jest odporny na procesy utleniania. Czyli te cechy, które brakują retinolowi. Dihydroxy methylchromone zawiera aż 10 genów wspólnych z retinolem, dzięki czemu kuracja łączona przynosi bardzo dobre rezultaty.

Podsumowując ekoRetinol wykazuje kompleksowe działanie, uelastycznia, odświeża, odmładza, wygładza. Jest świetnym składnikiem w terapiach anti- aging.

 

Skład retino boostera wzbogacony jest również o olej z awokado, nazywany olejem siedmiu witamin. Zawierający witaminę A, B, D, E, H, K oraz PP. Silnie nawilża, odżywia i regeneruje suchą i zniszczoną skórę, chroni przed działaniem wolnych rodników oraz uzupełnia barierę lipidową, dzięki czemu sucha i podrażniona skóra odnajduje ukojenie.

Soothex czyli standaryzowany ekstrakt z rośliny Boswellia Serrata. Bogaty w kwasy bosweliowe, które posiadają właściwości łagodzące, zmniejszają ból, zaczerwienie i swędzenie. Boswellia serrata bardzo często nazywana jest roślinną aspiryną, ponieważ wykazuje silne właściwości przeciwzapalne.

Kompleks rozjaśniający White Ten, w skład którego wchodzi mieszanina aż 11 standaryzowanych składników pochodzenia naturalnego wykazujących działanie wybielające i rozjaśniające przebarwienia. W skład kompleksu wchodzi między innymi niacynamid, ekstakt z morwy białej, wąkrota azjatycka, polifenole z jabłka i zielonej herbaty, które również są silnymi antyoksydantami.

Dzięki połączeniu składników wykazujących działanie anti- aging oraz łagodzące i wyciszające, zabieg retino booster jest świetną kuracją nawet dla osób ze skórą wrażliwą i alergiczną.

  • Nie zatrzymuj czasu. Niech biegnie przed Tobą!